A Föld napja

Kedves Olvasó,

iskolánkban, mint sok más kárpát-medencei iskolában, zajlanak a fenntarthatósági témahét eseményei. Persze nem úgy, ahogy azt eredetileg elképzeltük, megálmodtuk, de mégis, igyekszünk belecsempészni ennek a hétnek a mindennapjaiba egy kicsit jobban és többször a teremtett világunkra való odafigyelést, a minél alaposabb megismerés és hatékonyabb cselekvés szándékával.

A cikket bevezető alkotás például ma készült a második osztályban.

Akinek van lehetősége és érdeklődése, az keresse fel iskolánk Facebook csoportját  hasonló alkotásokért, érdekes cikkekért!

Ismét –hasonlóan a március 15-ei megemlékezéshez- külön és mégis együtt kirándulós kalandra hívjuk a családokat. E hetünk egyik központi témája az erdő. Kérjük, hogy akinek lehetősége van a hétvégén és kirándulni megy, az készítsen szelfit az erdőben, egy különösen szép fánál, facsoportnál. Az sem baj, ha csak egy sétára lesz lehetőség, hiszen az utcákon, parkokban megannyi gyönyörű, ébredező vagy éppen teljes virágpompában lévő fával találkozhatunk. Legyen ezen a hétvégén mindenkinek egy „kedvenc fája” és készüljön vele egy fotó! A fotón szerepeljen lehetőleg az is (utólag szerkesztve is lehet persze), hogy milyen fát látunk.

Az elkészült képeket szeretettel várjuk az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. email címre hétfő (április 26.) estig.

Őszintén reméljük, hogy minél több természetjáró élmény megörökített pillanatait fűzhetjük egybe a végén.

A lelkes szervezők smile